6 najbardziej zniechęcających cech oraz zachowań faceta dla kobiet. Czy nie zachowujesz się w ten sposób?

W dzisiejszym artykule postanowiłem poruszyć temat tego jakiego typu zachowania i cechy charakteru wpływają w negatywny sposób na odbieranie faceta przez kobietę np. w trakcie rozmowy czy po prostu przebywania w jego towarzystwie. Z całą pewnością można by takich negatywnych przykładów zebrać znacznie więcej niż tylko pięć, ale te które wybrałem myślę, że w najlepszy i najbardziej kompletny sposób pokażą czego należy unikać w swoim zachowaniu, aby już na samym początku relacji z dziewczyną zwyczajnie jej do siebie nie zniechęcić.

Jednocześnie są to zachowania, które niestety (albo stety – dla tych, którzy potrafią się pozytywnie wyróżnić spośród innych ludzi) są niezwykle powszechne wśród facetów w naszym kraju. Żeby jednak nie było, że krytykuje tylko mężczyzn i uważam, że kobiety są takie idealne. 😉 Abstrahuję teraz od całego mnóstwa wad jakimi odznaczają się polskie dziewczyny, bo to temat na osobny artykuł… Tutaj skupimy się tylko na tym co możemy poprawić w naszym zachowaniu i charakterze, aby o wiele łatwiej było nam odnosić sukcesy z kobietami.

Ok, więc przejdźmy do konkretów. Oto moja subiektywna lista największych grzechów polskich (i nie tylko) mężczyzn:

1. Zbytnie okazywanie swojego zainteresowania na samym początku relacji

Mężczyźni z reguły nie potrafią zbytnio kryć się z tym, że dana dziewczyna wybitnie im przypadła do gustu. Szczególnie ciężko to ukryć przed samymi kobietami, które z racji tego, że są o wiele bieglejsze w tematach damsko-męskich, mają o wiele większe zdolności jeżeli chodzi o rozpoznawanie emocji u drugiej osoby. Przed nimi nic się nie ukryje. Od razu dostrzegą, że facet aż trzęsie się jak galareta na jej widok, nachyla się w jej stronę czy nadmiernie stara się pokazać z jak najlepszej strony.

Facetom jednak i to nie wystarcza i dodatkowo postanawiają jeszcze bardziej wzmocnić swój przekaz werbalnie, m.in. tanimi komplementami, deklaracjami czy pseudo poetyckimi metaforami na temat jej zjawiskowej urody czy figury.

Niestety jest to prawdziwe samobójstwo jeżeli chodzi o naszą atrakcyjność i wysoką wartość w oczach samej dziewczyny. Jaką ona może mieć opinię o mężczyźnie, który po kilku minutach rozmowy czy nawet jeszcze przed tym jak ją poznał, obsypują ją płytkimi, banalnymi komplementami i już wyobraża was sobie razem w dwuznacznych sytuacjach…

2. Przekonywanie kobiety za pomocą logicznych argumentów do siebie

Ileż razy słyszysz na forach internetowych żale smutnych gości o tym jak to jakaś dziewczyna odrzuciła jego zaloty, a związała się niedługo potem z jakimś „opryskliwym oraz nieszanującym innych kobiet draniem bez uczuć”. Niektórzy nawet próbują logicznie przedstawić kobiecie, że z kimś tam nie powinna się spotykać, bo ten koleś nie jest dla niej, jest tzw. „złym chłopcem i ją skrzywdzi” i żaby raczej poszukała sobie jakiegoś statecznego i miłego chłopaka ( tu przy okazji jasno dając jej do zrozumienia, ze ten cudowny i doskonały obiekt pożądania siedzi sobie właśnie przed nią ;).

Trzeba zrozumieć raz na zawsze – nigdy, ale to przenigdy nie przekonasz w sposób logiczny, przy pomocy może i nawet całkiem sensownych argumentów kobiety do siebie. Nie wpłyniesz na nią tłumacząc jej, jak to jesteś dla niej odpowiednią partią, ponieważ zarabiasz tyle i tyle, masz takie i takie cechy czy będziesz ją traktować dobrze jak nikt inny na świecie. To nie zadziała. Ty tylko suche fakty, które nie działają w ogóle na jej emocje. Naturalnie są wyjątkowe sytuacje. Z pewnością jeżeli trafisz na materialistkę która szuka jedynie sponsora wycieczek i wizyt u kosmetyczki, to po usłyszeniu o Twoich imponujących zarobkach i możliwościach jakie chcesz jej zapewnić, ona aż podskoczy z wrażenia. Ale tu nie o takich sytuacjach mówimy…

No chyba, że jesteś jednym z tych, którzy sądzą, że wszystkie kobiety lecą tylko na kasę i samochody 😉 Jeżeli tak to polecam przejrzenie mojego artykułu na temat przekonań, którymi jesteśmy bombardowani w dzisiejszym świecie. http://jakuwodzickobiety.pl/czy-bez-wygladu-slawy-i-pieniedzy-mozna-miec-sukcesy-z-kobietami/

Tak czy inaczej. Kobietę do zmiany swojego zdania, opinii na nasz czy jakikolwiek inny temat możemy przekonać jedynie wpływając na jej emocje. Ona sama musi „poczuć”, że to Ty jesteś właściwym facetem dla niej, takim którego zawsze pragnęła. Bombardując ją suchymi faktami czy logicznymi argumentami możemy jedynie zrazić ja do siebie.

3. Uzależnianie się emocjonalnie od jednej kobiety i jej nastrojów

Często jest tak, że faceci już przy pierwszym kontakcie z nowo poznaną dziewczyną bardzo szybko zaczynają sobie wkręcać w umyśle różne rzeczy na temat tego jaka przyszłość się przed nimi rysuje, wyobraża sobie siebie razem, trzymających się za rączki, spacerujących po parku z gromadką słodkich urwisów. Jest to całkiem normalne, ale często jest też czynnikiem, który fatalnie wpływa na nasze relacje i codzienne życie.

Sam pamiętam jak kiedy byłem młody potrafiłem zabujać się w dziewczynie, którą ledwo co znałem, z którą zamieniłem do tej pory tak naprawdę może z pół zdania. Mimo tego, że nic wielkiego się między nami jeszcze nie wydarzyło, myślałem o niej cały wolny czas, rezygnowałem z różnych innych aktywności, zwyczajnie negatywnie odbijało się to na moim codziennym życiu. Założę się, że Ty sam również w swoim życiu znalazłbyś bardzo podobne historie z dziewczynami, w relacji z którymi zaangażowałeś się zbyt szybko. Jest to spory błąd, gdyż po pierwsze primo – jak już wcześniej mówiłem, dziewczyna to z łatwością dostrzeże i uznać Ciebie za zdesperowanego i słabego emocjonalnie niedojrzałego gościa. PO drugie natomiast, skupiając się na jednej dziewczynie, na jej humorkach, opiniach, zachowaniu względem Ciebie, zaniedbujesz resztę rzeczy w swoim życiu. Nie mówiąc już o tym co się stanie, gdy relacją nagle się urwie np. z jej inicjatywy…bardzo łatwo złapać wtedy niezłego doła i to na dłuższy czas.

Jakiekolwiek uzależnianie się od drugiej osoby jest złe. Tym bardziej od kogoś kogo tak naprawdę nie znasz. Mając zdrowe podejście do tego nie będziesz narażony tak bardzo na negatywne emocje np. w przypadku odrzucenia czy zerwania.

4. Unikanie podejmowania decyzji, brak własnego zdania oraz zbytnia uległość w relacji z kobietą

Jako facet jesteś zobowiązany do bycia liderem w relacji z kobietą. Nawet jeżeli masz od czynienia z zatwardziałą feministką, to i tak z reguły (Z REGUŁY) chciałaby mieć ona przy swoim boku kogoś, przy kim poczuje się kobieco, bezpiecznie, trochę zdominowana. Z kimś kto za nią będzie w stanie podejmować te ważne i te bardziej błahe decyzje.

Jak jest tymczasem w wielu związkach, które nas otaczają? Coraz częściej zauważyć możemy jak kobiety pomiatają swoimi partnerami niczym meblem, podejmują za nich ważne życiowe decyzje, decydują co powinni ubierać, jak się czesać, co jeść itd. Jest to niezwykle przykre doświadczenie patrzeć, jak bardzo niektórzy faceci pozbawieni są jaj w relacjach z kobietami i dają sobie wchodzić na głowę.

Niestety co jeszcze bardziej przygnębiające, niewielu z nich taka sytuacja w jakikolwiek sposób przeszkadza. Tak naprawdę w głębi żadna kobieta nie marzy o takim potulnym baranku w domu czy tym bardziej w łóżku. Mimo, że podczas rozmowy będą może twierdzić inaczej, to taki niezdecydowany i uległy mężczyzna nie wywołuje w nich jakichkolwiek silniejszych emocji czy seksualnego zainteresowania. W przeciwieństwie do faceta, który potrafi podejmować szybkie i mądre decyzje, nie daje sobą pomiatać i umie wyrażać swoje, niekoniecznie zgodne z jej opinią zdanie.

5. Bycie zbyt miłym oraz grzecznym i uczynnym dla dziewczyny

Zawsze powtarzam przy każdej okazji o tym, że najgorszą obelgą jaką facet może usłyszeć od kobiety to to, że „jest miły” ;). W starodawnym i tajemnym języku kobiet tym uroczo brzmiącym słówkiem opisuje się najczęściej takiego jegomościa, który nie wzbudza w dziewczynie absolutnie żadnego seksualnego pożądania czy choćby myśli o nim jako o potencjalnym partnerze do związku.

Tak jak w poprzednim punkcie wspominałem, grzeczny i niesprawiający żadnych problemów facet nigdy nie będzie równie atrakcyjną partią co niepokorny, wręcz uroczo bezczelny mężczyzna, który czasem pokaże pazurki, podroczy się w atrakcyjny sposób czy postawi dziewczynę do pionu, gdy ta zacznie lekko mówiąc „świrować” ( nie panowie, nie mówię tu o żadnej formie przemocy ;).

Bycie na każde zawołanie dziewczyny, służenie jej pomocą o każdej porze dnia i nocy, wieczne bycie dostępnym na Facebooku czy na komórce sprawi, że przestanie Cię ona szanować i traktować jako kogoś o kogo musi również sama się postarać. Trzeba znaleźć zdrowy balans w tym, aby nie zostać wrzuconym do szufladki „miły, nieszkodliwy koleś, którego zawsze mogę o coś poprosić”.

Więcej o tym co pociąga kobiety w mężczyznach http://jakuwodzickobiety.pl/jak-zaczac-podrywac-dziewczyny-pierwsze-kroki-nowicjusza-czesc-3-szesc-najbardziej-poszukiwanych-cech-u-faceta-przez-kobiety/

6. Szukanie i stosowanie się do porad w sprawach damsko-męskich swoich koleżanek bądź mamy;)

Najgorsze co może zrobić facet to posłuchać rad dotyczących związków czy flirtowania z kobietą od… samych kobiet. Prawda jest taka, że w większości nie potrafią one nazwać pewnych rzeczy, które sprawiają, że do pewnych mężczyzn czują tak zwana „chemię” (albo tajemnicze „to coś”), a do niektórych jedynie przyjaźń czy neutralne emocje. Powiedzą Ci najwyżej coś w stylu „Musisz być sobą”, „bądź kulturalny i szarmancki”. Może i nawet lepiej, że nie wiedzą i uważają, że jest to coś magicznego i nie do końca odgadnionego. Tak czy inaczej z pewnością udawanie się do swojej mamy, babci czy koleżanek w celu zasięgnięcia porady na temat tego jak zdobyć serce swojej wybranki, kompletnie mija się z celem oraz ryzykujesz tym samym, że w twojej relacji tylko się popieprzy jeszcze bardziej…

Od samych kobiet z pewnością nie usłyszysz o tym, że w rozmowie powinny się pojawić elementy wzajemnego droczenia , seksualnych niedopowiedzeń, że czasem powinieneś być mniej grzeczny itd. Dowiesz się natomiast prędzej o tym, że na randkę trzeba przynieść kwiaty, prawić dziewczynie mnóstwo komplementów, być szarmanckim oraz nie poruszać absolutnie bardziej emocjonalnych i „niewłaściwych” tematów, a droczenie się, dotyk czy zdecydowane zachowanie spowodują jedynie, że partnerka się obrazi…

Według mnie to największe błędy facetów w relacjach z kobietami. Napisz w komentarzu swoje przemyślenia na ten temat, może sam widzisz u siebie jedno tych zachowań, albo nie zgadzasz się z którymś z punktów?

You May Also Like

2 thoughts on “6 najbardziej zniechęcających cech oraz zachowań faceta dla kobiet. Czy nie zachowujesz się w ten sposób?

  1. ooo super artykuł, ja to chyba zgarnąłem kumulację jeżeli chodzi o te błędy które prztoczyłeś ; )najbardziej chyba dreczyło mnie to uzalezniane sie od każdej laski z która wchodziłęmw dłuższa relację, wyczekiwanie na esemeski od niej, rzucanie swoich spraw zeby tylko sie z nia psotkac bo ma akurat taki kaprys…masakra jednym słowem, Fajnie ze to wszystko razem ogarnałes w jednym tekscie, to może co poniektórzy przemysla nad swoimi cehcami i przyzwyczajeniami. Pisz czesciej bo dobrze sie czyta

  2. Sama prawda, dodam jeszcze że hujowe jest w tym co robią faceci ( wtym i ja kiedyś)to to, że są na maksa zazdroścni o byle bzdure. Np. jak dziewczyna sobie pogada z kimś tam na imprezie czy spędza czas we własnym towarzystwie, bez swojego faceta. Zazdrośni goście zawsze po pewnym czasie są porzucani, albo tkwią w niezdrowych związkach…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi