Czy ona jest mną zainteresowana? 7 znaków, które świadczą o braku chemii między wami.

 

Postaram się w poniższym artykule wyszczególnić kilka rzeczy w zachowaniu kobiety, które mogą świadczyć o tym, że nie jest ona Tobą zbytnio zainteresowana i raczej nie spędzisz z nią przyjemnego wieczoru.

Zapewne czytałeś już wielokrotnie w różnych publikacjach o tym, ze na podstawie samej obserwacji mowy ciała i sposobu zachowywania się można w ciągu dosłownie kilku minut odczytać stan emocjonalny drugiej osoby, jej nastawienie względem Ciebie czy nawet uczucia i myśli. Nie inaczej można postępować w trakcie randki czy spotkania z kobietą. Dzięki kilku metodom łatwo można poznać, czy kobieta z którą właśnie siedzisz na kanapie w restauracji lub do której właśnie podszedłeś zagadać jest Tobą szczerze zainteresowana czy też zwyczajnie zabija tylko z Tobą czas z nudów, albo stara się być po prostu miła (co jak powinieneś wiedzieć nie świadczy o seksualnym czy związkowym zainteresowaniu z jej strony)

Już na samym początku jednak chciałbym coś doprecyzować. Naturalnie to, że raz na jakiś czas dziewczyna zachowa się w dany, negatywny sposób przy Tobie jeszcze nic nie musi oznaczać. Jeżeli tych znaków nie jest dużo i są one przeplatane z oznakami zainteresowania, to jest całkiem spora szansa na to, że ta randka nie będzie waszą ostatnią. Jednak jeśli praktycznie wszystkie opisane niżej podpunkty znajdują odzwierciedlenie w waszej relacji to sytuacja jest na 99% spalona.

Powinieneś zapamiętać sobie jeden bardzo mądry cytat, pewnego bardzo mądrego człowieka…

„Jeżeli chcesz wiedzieć, co ma na myśli kobieta, nie słuchaj tego co mówi – patrz na nią.” – Oskar Wilde

Analizowanie tego jak zachowuje się dziewczyna (oczywiście nie warto wpadać przy tym w przesadę) jest o tyle istotne, że pozwala w miarę szybko realnie ocenić czy warto się angażować w relację, czy jednak tym razem odpuścić i zająć się kimś bardziej zainteresowanym Twoją osobą. Nie ma się o co obrażać, czasem tak będzie, a dzięki tej wiedzy można zaoszczędzić mnóstwo czasu na niepotrzebne frustracje.

Jak zagadać do dziewczyny, jak uwodzić kobiety
Jak uwodzić kobiety?

Inną ważną kwestią dlaczego warto przyglądać się jej zachowaniu jest również to, że rzadko kiedy kobieta będzie na samym początku okazywała super klarowne znaki zainteresowania, będzie wpatrywać się w ciebie jak w drogi złoty naszyjnik i onieśmielać co minutę komplementami. Z tego powodu tak wiele facetów ma problem z określeniem czy kobieta na pewno jest nimi zainteresowana czy tylko udaje.

Ok, przejdźmy do konkretów…

1, Kobieta mówi zdawkowo, od niechcenia odpowiada na Twoje pytania

Pisałem wielokrotnie na stronie, że na samym początku relacji to facet powinien być stroną dominującą w rozmowie. Ogólnie około 60-70% rozmowy na początku przypada na mężczyznę. Na jego barkach spoczywać powinno prowadzenie konwersacji, dobór ciekawych tematów, powinien on również zadbać o atrakcyjne historie, które pokażą go w dobrym świetle… Po prostu musi w pewnym sensie rozkręcić kobietę, aby czuła się ona przy nim komfortowo, bezpiecznie i była nim zaciekawiona. Wszystko to jest ok, ale wszystko do czasu…

Jeżeli po 20 minutach rozmowy dalej tylko Ty rozgrzewasz swoje struny głosowe, a jedyne co słyszysz od kobiety od „aha”, „no ok”, „spoko fajnie”, to znaczy, ze coś tu się nie zgadza. „Coś tutaj się nie dodaje” – jak mawia sympatyczny polski reporter mieszkający w USA, i trzeba albo skłonić dziewczynę do większej inwestycji z jej strony, albo dać sobie spokój z taką księżniczką.

2. Dziewczyna w kółko „jęczy”, jest zmęczona, na wszystko narzeka.

Naprawdę nie trzeba być Krzysztofem Rutkowskim, żeby domyślić się, że kobieta, która ma naprawdę super atrakcyjnego faceta na którym jej zależy, raczej będzie starała się spędzić czas u jego boku w pozytywny sposób – przełoży wszystkie inne plany, cudownie zapomni o bolącej głowie, wręcz dostanie zastrzyku świeżej energii byle tylko wypaść przed nim dobrze. Raczej nie będzie wtedy cały czas narzekać, dokuczać swojemu chłopakowi na każdym kroku czy w inny sposób „zamulała”…

Jeżeli zauważysz, że trafiłeś właśnie na taką toksycznie zachowującą się kobietę, a także nie jest to Twoja stała dziewczyna, której przytrafiły się akurat „te dni” to czym prędzej uciekaj i skasuj jej numer telefonu, żeby nie przyszło Ci jeszcze kiedyś do głowy umawianie się z nią na randkę!

Przebywanie z nią jest nie tylko bezcelowe, ale przy okazji sam sobie posujesz wieczór…

3. „Zamknięta mowa” ciała, brak dotyku z jej strony

Jeżeli dostrzeżesz na spotkaniu z dziewczyną, że jest ona przy Tobie cały czas spięta, nieskupiona na Tobie tylko rozgląda się na boki, trzyma ręce założone na siebie przed sobą, odchyla się od Ciebie i unika jakiegokolwiek kontaktu fizycznego to oczywiście może znaczyć, ze jest najbardziej zamkniętą w sobie osobą na świecie, ale… no bez przesady. Niestety są to zachowania pokazujące wyraźny dystans do Ciebie i brak zainteresowania.

Warto w takim wypadku zmienić trochę swoje działanie. Postaraj się opowiedzieć kilka ciekawych i intrygujących historii o sobie, sam spróbuj rozluźnić spiętą atmosferę lekkim tematem czy zabawną anegdotą, zainicjuj delikatny dotyk. Jeżeli to nie pomoże, to już nic nie pomoże. Chyba, że przeczytanie artykułu o tym jak radzić sobie z nieśmiałą dziewczyną na randce…

Są jednak pewne granice. Nie masz chyba ochoty mieć przy sobie dziewczyny-mruka 😉

4. Kobieta nie utrzymuje z Tobą kontaktu wzrokowego

 tn_girl-517555_960_720Tak samo jest z sytuacją, kiedy dziewczyna nagminnie unika kontaktu wzrokowego z Tobą. Jeżeli sam próbujesz co jakiś czas popatrzeć dłuższy czas w jej oczy, a oba odwzajemnia to rozglądaniem się nerwowo na boki, spoglądaniem w dół, ucieka wzrokiem wszędzie byle tylko nie spotkać się nim z Tobą to w zasadzie jednoznaczny sygnał, że do tej pory nie robiłeś wszystkiego najlepiej jeżeli chodzi o flirt. Oczywiście możliwie jest, że kobieta ma jakiś problem z pewnością siebie czy poczuciem własnej wartości. Tylko czy Ty naprawdę musisz być jej terapeutą?

5. Częste przekładanie randek, odrzucanie Twoich propozycji spotkań bez podania innego terminu

Wielu facetów nie potrafi zrozumieć słowa „nie”. W przypadku relacji z kobietami niestety nie działają zasady, które z powodzeniem stosuje się np. w biznesie czy sporcie. Bycie cierpliwym czy wytrwałym wbrew pozorom nie jest wskazane, przynajmniej jeżeli chodzi o „zdobywanie” kobiet. To, że będziesz wytrwale piętnaście razy proponował spotkanie i dziewczyna nagle uzna, że „niech będzie, pójdę z nim na tą cholerną randkę” znaczyć będzie tylko tyle, że coś od niej wybłagałeś na siłę, a ona dla świętego spokoju się zgodziła.

Jeżeli dwa czy trzy razy spotkasz się z odmową dziewczyny w kwestii randki i nie poda Ci ona żadnego alternatywnego terminu to naprawdę ona zwyczajnie nie chce z Tobą nigdzie wyjść, Może wyjdzie kiedyś, bo akurat się jej będzie nudziło czy też będzie miała ochotę na darmową kawę. Jednak ze szczerym zainteresowaniem nie będzie to miało nic wspólnego. Wiem, ze to bardzo romantyczne, że facet starał się o jakąś kobietę przez parę lat i w końcu po pewnym czasie mu się to udaje, ale takie rzeczy to tylko w filmach. Życie troszkę inaczej wygląda, a poza tym czy naprawdę warto wyjść przed kimś na skończonego desperata?

6. Kobieta nie jest ciekawa Twojego imienia, gdzie mieszkasz, słucha znudzona tego co mówisz.

book-15584_960_720Jesteś jedyną osobą w waszej relacji, która opowiada, rzuca tematy do rozmowy, droczy się seksualnie? No to masz problem. To zupełnie normalne, że gdyby kobieta była zainteresowana Tobą to pytałaby się Ciebie o różne rzeczy, zależałoby jej na tym, żeby się czegoś o Tobie dowiedzieć, chciałby Tobie zaimponować historiami czy swoim charakterem.

Jeżeli jednak jedyne co ona robi to ze znudzonym wyrazem twarzy słucha Twoich anegdot, i nie stara się dodać niczego interesującego do rozmowy przez dłuższy czas to raczej nie spodziewaj się postępów w relacji z nią… Jest z Tobą albo z grzeczności albo towarzystwo z Tobą wybrała z braku innych opcji. Noo chyba, że dopiero co do niej zagadałeś. Wtedy wyboru wielkiego akurat nie miała 😉 W takiej sytuacji swoimi myślami jest wszędzie tylko akurat nie przy Tobie i zwyczajnie nie zależy jej na podtrzymywaniu konwersacji. Tu przechodzimy do następnego znaku braku zainteresowania…

7. Kobieta nie przedstawia Cię znajomym, rodzinie, nie uwzględnia Ciebie w swoich planach na przyszłość.

To oczywiście tyczy się przede wszystkim typowo związkowych relacji, a nie tych stricte seksualnych, opartych na przygodzie i tymczasowości. Możesz być pewien, że dziewczyna mocno Tobą zainteresowana w pewnym momencie waszej relacji, sama z niepochamowanym wręcz entuzjazmem będzie chciała zaciągnąć Cię do swojego domu i przedstawić rodzinie, czy też umówić spotkanie z grupą czy pojedynczymi znajomymi. Wspomni może też coś o wspólnym urlopie, wyjeździe na narty czy koncercie. Najważniejsze, ze w swojej głowie przyszłość układa z Tobą u swojego boku.

Kobieta będzie chciała się przecież pochwalić przed innymi jakiego to fajnego i ogarniętego faceta poznała. Nie ma w tym nic niewłaściwego, by po dwóch czy trzech miesiącach zgodzić się na wspólne wyjście z jej przyjaciółmi, czy po około pół roku zjeść wspólny obiad w jej rodzinnym domu (nie polecam robić tego wcześniej, dlaczego? Polecam ten artykuł, gdzie mówię m.in o zbyt szybkim parciu na związek)

Co jednak jeżeli czas mija, miesiące lecą, a jedynymi osobami które o was wiedzą jesteście wy sami? Zacząłbym się poważnie niepokoić czy aby na pewno dziewczyna ma wobec Ciebie szczere i poważne zamiary, a nie uważa Ciebie za opcję tymczasową, którą rzuci się w kąt, gdy się jej znudzi…

To by było na tyle, jeżeli chodzi o oznaki braku zainteresowania ze strony dziewczyny. Im więcej ich zauważasz w swojej relacji tym większe prawdopodobieństwo, że jednak tym razem to jednak nie jest to i trzeba rozglądać się powoli za kimś innymi. Za kimś, kto zwyczajnie będzie Cię doceniał i okazywał szczerą sympatię względem Ciebie.

Zapraszam do komentowania, udostępniania i dawania własnych przykładów negatywnych oznak ze strony kobiety z którymi się zetknąłeś.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi