Czy to prawda, że kobiety nie lubią seksu?

 

Pewnie i Tobie czasem zdarzało się mieć wątpliwości na temat tego jak to w końcu jest z tym podejściem kobiet do seksu. Patrząc na wstrzemięźliwe i wielokrotnie negatywne podejście dziewczyn do tematów stricte seksualnych, sprzeczne komunikaty z ich strony, łatwo się w tym wszystkim pogubić, szczególnie nam facetom. Dzisiaj postaram się przedstawić Tobie moją opinię na ten temat i odpowiedzieć na odwieczne pytanie stawiane przez mężczyzn – czy kobiety lubią seks czy jest im on zupełnie niepotrzebny do życia?

Dlaczego uważa się, że kobiety nie lubią seksu

Właściwie odkąd sięgamy pamięcią rodzice czy społeczeństwo zawsze wmawiały kobietom, że to tak naprawdę faceci myślą tylko o seksie, że to głównie im, a nie kobietom zależy na tym, aby współżyć ze wszystkim co spotkają na swojej drodze. Jednym słowem – są napalonymi, bezmyślnymi maszynami do uprawiania miłości których grzeczne i niewinne dziewczynki powinny się absolutnie wystrzegać.

Pewnie i jest w tym dużo racji. Większość z nas mężczyzn, nawet podświadomie, dąży w relacji z kobietą do seksu. W zasadzie w każdym naszym działaniu takim jak zarabianie pieniędzy, kupowanie ubrań, rozwój osobisty kryje się motywacja bycia atrakcyjnym dla drugiej płci, a co za tym idzie, pociągającym seksualnie dla niej. Abstrahując jednak od tego, przekonania którymi nasiąkały przez lata kobiety o tym jacy to faceci nie są napaleńcami, erotomanami czy „ruchaczami” z pewnością nie pomagają w relacjach ani samym kobietom, ani mężczyznom.

No właśnie – napaleni faceci. Musisz wiedzieć, że jest spora różnica pomiędzy byciem tak zwanym napaleńcem, dającym kobiecie do zrozumienia, że jest on w stanie współżyć ze wszystkim co ma przynajmniej ręce i nogi, a pewnym siebie i ogarniętym emocjonalnie kolesiem, który zwyczajnie lubi kobiety. Kobietę naprawdę odrzuca świadomość, że nie ma dla Ciebie znaczenia z kimś się prześpisz, nie masz wymagań co do dziewczyn, ponieważ pokazujesz tym samym, że masz w swoim życiu niedostatek i brak seksu na co dzień. Od razu wyglądasz w oczach kobiety na zwykłego desperata, dla którego nie jest wcale ważne jej wnętrze, tylko to żeby ją zaliczyć i wyżyć się na niej seksualnie. Kiedy ona zobaczy, że nie jesteś nią zainteresowany ze względu na jej unikalność, osobowość, tylko dlatego, że mówiąc kolokwialnie ciśnie Cię już od długiego czasu z spodniach, to nie licz na sukces.

Trudno się więc dziwić, że będąc z dziewczyna będzie wydawać Ci się, że jedynie Ty jesteś stroną, która dąży do fizycznego kontaktu. Nawet jeżeli kobieta ma równie wielką, a nawet większą ochotę na seks z Tobą tej nocy, to liczenie na to, że otwarcie Ci o tym powie i sama pokieruje rozmową w kierunku napięcia seksualnego jest bardzo naiwne. Może Ci jedynie dawać delikatne aluzje, czy niewerbalnie komunikować swoją gotowość do wejścia w głębszą relację, jednak na pewno nie poprowadzi Cię jak mamusia za rączkę do łóżka. Po części z powodów o których wspomniałem wcześniej czyli obawy o przypięciu jej przez Ciebie łatki „puszczalskiej” (Zobacz tutaj artykuł o seksualności kobiet, gdzie wyjaśniam to szczegółowo) , a po części właśnie dlatego, że nie ma ona aż tak wielkiego cieśnienia na seks, jakie ma większość napalonych facetów.

Dlaczego wydaje się nam, że kobiety nie lubią seksu?

Z wyżej wymienionych powodów ogólnie przyjęło się, że seks to domena mężczyzn i tylko im zależy na tym, aby szybko eskalować znajomość do seksualności. Pomagają w utwierdzaniu ludzi w tym przekonaniu również media, gdzie w komediach romantycznych czy programach rozrywkowych to zawsze facet jest tym proszącym się o seks w związku, a kobieta tą, która nim nagradza swojego faceta, a czasem karze opierając się jego zalotom. Mężczyzna musi się poświęcać, wynegocjować i wybłagać stosunek z partnerką, a kobietę zawsze boli głowa albo ma zły nastrój.

Nie ma co ukrywać, że mało wartościowe wzory czerpiemy również od naszych rodziców czy członków rodziny. Często słyszymy opowieści jak to wujek Staszek „wychodził” Ciocię Mariannę dwa lata kupując jej kwiaty, błagając o randkę kilka razy i pozwalając jej kontrolować relację. Wyniki takich zalotów widzimy w dzisiejszych małżeństwach z kilkudziesięcio-letnim stażem, gdzie z reguły seksu czy wzajemnego uczucia nie widziano już od dawna…

Przez to wszystko dalej niektórzy faceci uważają, że aby doszło do seksu z dziewczyną muszą najpierw ją długo przekonywać do siebie, być uczynnym, dobrym dla niej, pochodzić kilka miesięcy na randki i nie eskalować zbyt szybko dotyku czy tworzących napięcie seksualne rozmów, aby dziewczyny czasem nie wystraszyć czy, żeby nie uznała nas za zboczeńców.

Wszystko to jednak mit, bowiem im dłużej będziesz zwlekać z pokazaniem kobiecie swoich intencji związkowych, czy seksualnych tym większe prawdopodobieństwo, że skończycie jako para nie kochanków, a przyjaciół. Nie trzeba wbrew pozorom długiego czasu na to, żeby nowo poznana przez Ciebie dziewczyna wrzuciła Cię do szufladki pt. „kolega”. Wystarczy, ze zobaczy, ze nie potrafisz wyrażać szczerze swoich pragnień, nie masz pociągających ją cech męskich oraz jesteś fałszywie miły i przymilający się do niej, aby tylko zyskać w jej oczach. Nie ma nic bardziej żałosnego niż facet, który jest nieszczery, ukrywa przed dziewczyną swoje zainteresowanie do niej tylko dlatego, że boi się jej opinii.

Brak zdecydowania i męskiego prowadzenia relacji jest jednym z głównych powodów dlaczego kobiety nie potrafią pokazać przed facetami swojej seksualnej natury tylko grają, tak jak gra sam facet – grzeczną, zdystansowaną seksualnie koleżankę, która sprawia wrażenie, że nie lubi seksu, ani nie ma ochoty na eskalację znajomości w tym kierunku. Sprawdź dlaczego niektórzy faceci otaczają się pięknymi kobietami, a inni są skazani na wieczory przed RedTube

Pokazywanie swoich atrakcyjnych cech i zdecydowanie jest o tyle ważne, że dzisiejsze kobiety już nie są tak jak w czasach naszych dziadków czy rodziców uzależnione od mężczyzny. Ma ona obecnie duży wybór z kim wejść w relacje, może przebierać wśród potencjalnych partnerów jak kosmetyki w katalogu Avon. Nie jest tez przymuszona, np. ze względów finansowych czy życiowych, do szybkiego wchodzenia w monogamiczny związek, wiele dziewczyn eksperymentuje, stawia we wczesnym etapie na zabawę, a nie stabilne życie.

Czy kobiety lubią seks?

15288032949_a28814b1f9_nWielkim kłamstwem jest to, że kobiety wcale nie myślą o seksie, czy co jeszcze bardziej absurdalne, nie lubią go uprawiać. Wbrew pozorom seks dla nich jest czymś zupełnie normalnym i nie jest to zwyczajnie, aż tak niesamowite przeżycie jak dla mężczyzn. Tak naprawdę nawet mocno przeciętna dziewczyna, może bez problemu znaleźć w parę minut partnera do łózka. Wystarczy, ze przejdzie się na miejscową dyskotekę czy założy profil na Badoo i za moment pojawi się wokół niej wianuszek gotowych na wszystko wielbicieli.

Kobiety naprawdę uwielbiają seks, ale nie dziw się, ze nie mogą otwarcie tego okazywać. Liczą na spełnianie swoich fantazji i pragnień z facetem, który potrafi zachować dyskrecję, nie ocenia jej z góry, potrafi wzbudzić w niej emocje i komfort, żeby mogła w pełni rozwinąć swoją kobiecość. Pod żadnym pozorem nie traktuj więc samego seksu, jako przysługi jaką dziewczyna wyświadcza w relacji swojemu facetowi, ponieważ nie jest tak, że tylko jedna strona czerpie z niego przyjemność.

Aby jednak pojawiło się między wami napięcie seksualne, nie możesz zachowywać się jak napalony prawiczek, który na jej jedno skinienie czy aluzję, przysysa się do jej ust albo piersi, czy zacznie desperacko obłapiać ją po ciele. Podniecenie nie może być jednostronne, ale wychodzić zarówno od faceta jak i dziewczyny.

Zupełnym przeciwieństwem budowania napięcia pomiędzy kobietą, a mężczyzną jest szybkie jego „konsumowanie”, ponieważ napięcie, chemia pomiędzy dwojgiem ludzi, może powstać jedynie wtedy, gdy jakieś pragnienie jest blokowane przez jakąś rzecz, istnieje jakaś przeszkoda w jego spełnieniu.

Może i Tobie zdarzyło się kiedyś, że pewna dziewczyna próbowała Cię wciągnąć we flirt czy zalotnie dotykała w tańcu, a Ty zamiast podroczyć się z nią, stopniowo nakręcać, rzuciłeś się od razu do całowania czy macania po pupie. Raczej mogłeś wtedy zaobserwować ochłodzenie ze strony kobiety i spadek jej zainteresowania do Ciebie niż jego wzrost. Wtedy po jej zachowaniu znów pojawią się u Ciebie wątpliwości w stylu „Pewnie to dlatego, że kobiety nie lubią seksu, nie lubią dotyku czy pocałunków…” Zobacz 6 błędów jakie popełniają faceci w relacjach z kobietami.

Tymczasem było tak dlatego, ponieważ okazałeś się dla niej właśnie takim napalonym chłopaczkiem, który potrafi czekać jedynie na sygnały od kobiety i prowadzenie z jej strony. Kobiety uwielbiają zarówno seks jak i dotyk, ale nie chcą, żebyś robił to w nerwowy i desperacki sposób. Jeden sygnał zainteresowania od niej, a facet już rzuca się do pocałunku, zwiedzając nerwowo językiem podniebienie dziewczyny… Nie jest to pociągające zachowanie u faceta. Dziewczyna nie przeżywa wtedy ani grama emocji, nie czuje, że musi się o Ciebie naprawdę postarać, powalczyć, a to jest zabójstwo dla Twojej atrakcyjności w jej oczach. Coś co jest łatwo dostępne nigdy nie będzie wartościowe. Ten slogan można również jak najbardziej przełożyć na relację z damsko

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi