Jak poderwać nieśmiałą, zamkniętą w sobie czy religijną dziewczynę?

 

4089240369_1832453ffd_b

Hej, dzisiaj postanowiłem zająć się kwestią dość często przewijającą się w rozmowach facetów o kobietach i związkach. Spróbujmy w skrócie odpowiedzieć sobie na pytanie czy i jak można skutecznie uwieść typowo nieśmiałą dziewczynę.

Często być może zdarzało ci się spotkać bądź nawet być w dłuższej relacji z dziewczyną lekko zamkniętą w sobie, wycofaną i nieśmiałą w rozmowie, bardzo niechętnie okazującą emocje.

Nie skłamię chyba jeśli powiem, że dla wielu facetów jest to wymarzona sytuacja, aby mieć związek z taką właśnie skromną, cichą i porządną dziewczyną. Jest to całkiem zrozumiałe, że do związków szukamy raczej kobiet o silnych instynktach macierzyńskich, spokojnych i opiekuńczych, a nie szalonych imprezowiczek flirtujących z każdym napotkanym opalonym chłopakiem na dyskotece. Oczywiście każda skrajność jest niedobra. Nie szukamy przecież zakonnicy, tylko dziewczyny z którą coś będziemy mogli zrobić. Co, to już pozostawiam jak zwykle do Twoich rozważań.: )


Nam mężczyznom nie rzadko wydaję się, że ładne kobiety nie mają problemów natury pewności siebie i są zawsze wygadane. Nie ma wbrew pozorom nic bardziej mylnego. Nie uwierzyłbyś ile kompleksów i niepewności w sobie ma nawet ta najbardziej piękna dziewczyna z twojej klasy czy pracy.. Każda kobieta znajdzie w swoim wyglądzie jakiś defekt, rzecz z której jest niezadowolona. One też stresują się przed randkami by dobrze wypaść. Też czasem brakuje im tematów albo czują się nieswojo, bo bardzo im zależy…albo dlatego, że ty stresując się nic nie mówisz i sam wprowadzasz taką atmosferę. Kobiety bardzo łatwo przejmują nastrój i emocje od Ciebie na spotkaniu. Gdy widzą, że się sam denerwujesz i spinasz, to im bardziej nieśmiała jest dziewczyna tym bardziej będzie to samo widać po niej.

Ale nie odbiegając już zbytnio od tematu. Są przypadki beznadziejne. No, prawie beznadziejne. Na pewno zdecydowanie trudniejsze niż rozmowa z pełną pozytywnej energii i spontaniczności dziewczyną, reagującą aktywnie na Twoje poczynania i teksty. Ale nie można tez powiedzieć, że nieśmiałość kobiety to jakaś bariera kompletnie uniemożliwiająca wejście z nią w ciekawą relację. Jest to jednak kwestia trochę innego zestawu Twoich zachowań względem niej i bardziej ostrożnego, powolnego rozwijania interakcji między wami.

Co zrobić żeby skutecznie poderwać nieśmiałą dziewczynę?

Zacznijmy od tego, że w porównaniu do tych bardziej albo nawet średnio otwartych dziewczyn, nie dostaniesz na samym początku zbyt wiele oznak zainteresowania Tobą. Jeśli w ogóle jakieś dostaniesz. Mogą być bardzo ukryte i nie rzucające się w oczy nawet mimo tego że nauczyłeś się już jak odczytywać, że kobieta jest tobą zainteresowana. Nie będzie raczej pierwsza Cię dotykała, nawet lekko ocierać o rękę, będzie uciekała wzrokiem przed Tobą i odpowiadać krótkimi zdaniami. Dlatego trudno wyczuć po takiej dziewczynie czy to brak z jej strony zainteresowania czy właśnie nieśmiałość. Jeśli już jesteście na randce to już raczej w jakimś stopniu musi być Tobą zainteresowana, więc wtedy mamy mniej wątpliwości.

Oczywiście jeżeli masz aparycję i sylwetkę jak Brad Pitt z filmu „Troja”, to szanse na dostrzeżenie w takiej szarej myszce jakiejś atrakcji do Ciebie jest o wiele bardziej prawdopodobne. I tu uwaga…Jeżeli wiesz, że wybrana dziewczyna jest raczej skrytą osobą, a zauważysz mimo top dużo oznak zainteresowania u niej wobec Ciebie, wtedy jest to bardzo mocny sygnał, że mocno wpadłeś jej w oko. Mocne zielone światło dla Ciebie. Jednak nie licz na zbytnio dużo w tej kwestii od nieśmiałej kobiety. Nie będą to fajerwerki jak wieszanie ci się na szyi czy klepanie po tyłku. Dłuższe spojrzenie, śmianie się z byle czego co powiesz, lekkie pacnięcie w rękę czy nogę. To już jest bardzo dobry znak u nieśmiałej laski.

Kolejną kwestią jest to, że musisz się liczyć z minimalną ilością dotyku z Twojej strony. Macanie po kilku minutach rozmowy raczej ci nie pomoże jej otworzyć przed Tobą, a stanie się wręcz przeciwnie.

Więc jak dotykać nieśmiałą dziewczynę…

Dobrym pomysłem za to na przełamanie bariery fizycznej między wami jest dotyk nazwijmy to „przypadkowy”. Chodzi o lekkie ocieranie się ramionami gdy na przykład idziecie ulicą, stykanie się nogami siedząc przy stoliku w knajpie, bądź udami, gdy siedzicie na kanapie. Możesz też pokazując jej jakąś rzecz, prowadząc gdzieś, na chwilę położyć dłoń na plecach, barkach. Jest to dość naturalny dotyk, nie powinien wzbudzać negatywnych odczuć u dziewczyny, a pozwala przełamać między wami pierwsze lody jeśli chodzi o dotyk.

Pomocne w późniejszym czasie mogą się okazać proste zabawy między wami, gra w łapki, różne rutyny związane z wróżbami( wróżenie z palców czy z dłoni), przybijanie „żółwika”. Musisz sam trochę zbadać do jakiego stopnia możesz wejść z nią w fizyczność na spotkaniu. Sam zauważysz, że gdy zastosujesz coś bardziej mocnego, ona może się lekko skrzywić, spiąć i skomentować to w stylu „Oj no przestań, ja tak nie lubię”. W takiej sytuacji nie możesz się obrażać, dopytywać jak kretyn o co jej chodzi, a tym bardziej nacierać na nią jeszcze bardziej jak taran. Trzeba zrobić krok w tył, normalnie dalej rozmawiać i stosować dotyk o poziom mniejszy.

Jak sprawić by nieśmiała dziewczyna się wyluzowała przy Tobie?

Zwróć uwagę na to w jakim otoczeniu siedzicie. Może się okazać, że w knajpie jest tabun innych ludzi, a wy siedzicie na środku Sali. Nie dziw się jeśli w takiej sytuacji laska będzie spięta gdy będziesz chciał posuwać znajomość do przodu. Tak samo jeśli chodzi o kluby i inne miejsca publiczne. Czasem bywa tak, że wystarczy zadbać o spokojne miejsce, zasłonięte, na przykład jakiś boks w kawiarni z dala od oczu ciekawskich i nagle okazuje się, że z dziewczyną, niby nieśmiałą, możesz pozwolić sobie na całkiem dużo…

Nie możesz absolutnie krytykować jej przekonań czy zasad którymi się kieruje w życiu. Szczególnie jeśli chodzi o religijne kobiety musisz uważać, aby nie sprawiać przy nich wrażenia taniego playboya, chcącego tylko pójść z nią do łóżka. Postaraj się wywrzeć wrażenie, że całkowicie rozumiesz jej światopogląd, a nie neguj go.

Nie próbuj przekonywać jej logicznie, że powinna się z Toba przespać czy pocałować. Dziewczyna nie powinna czuć przy Tobie, że łamie swoje zasady. Możesz czasem z humorem powiedzieć: „Tak rozumiem cię, ja też mam tak ,że nie idę do/nie całuję się łózka przed pierwszą randką;)”. Ogólnie jednak nie naśmiewaj się zbytnio z tego co mówi i jak podchodzi do życia.

Gdy widzisz, że dziewczyna ma typowo konserwatywne podejście do życia, do małżeństwa, musisz przekazywać w rozmowie z nią cechy takie jak opiekuńczość, uczuciowość, że lubisz dzieci. Nie opowiadaj jej o swoich licznych przygodach na domówkach i klubach. Nie pokazuj jej, że masz tak kontrastowe życie w porównaniu do niej.

A czy nieśmiała kobieta zawsze jest niewinna i taka dobra…

Bardzo ważna uwaga. W swoim życiu poznałem kilka tzw. szarych myszek, w tym dwie dość religijne ( oazy, KSM’y itd.) i nigdy nie łącz tego z byciem dobrym człowiekiem i niewinnością. To są dwie różne sprawy nie mające ze sobą nic wspólnego. Nie zamierzam się wyżalać teraz Tobie;) Z pespektywy czasu dobrze, że miałem okazje je spotkać i się czegoś nauczyć. Pamiętaj tylko, żeby nie idealizować i uszlachetniać na siłę dziewczyny tylko z powodu Twojego wrażenia co do jej pewności siebie, niewinnego spojrzenia czy opowieści o krzywdach z przeszłości. Może być cudowną i wartościową dziewczyną, ale może być też toksyczną i nieuczciwą osobą.

Wylałem już trochę żółci Idźmy do podsumowania…

Nie możesz nastawiać się na szybki rozwój takiej relacji, fajerwerków i szalonych rzeczy. Nieśmiałe kobiety nie będą przy Tobie, przynajmniej w początkowych okresach, nadzwyczaj ekspresyjne, pełne inicjatywy i spontanicznych gestów wobec ciebie. Ale jeżeli szukasz związku, nie powinno to być problemem. Pamiętaj, że jeśli chodzi o długotrwałe relacje, taki stopniowy sposób budowania jej jest znacznie lepszy niż doprowadzenie do seksu po jednej randce.

Jeżeli zrobisz wszystko jak najlepiej, po pewnym czasie dziewczyna zacznie przejawiać większą inicjatywę, będzie również przełamywać się i robić z Tobą bardziej szalone rzeczy. W pewnym sensie będziesz dla niej kimś w rodzaju mentora, będzie czuła, że przy Tobie się rozwija i staje się lepsza. Brzydko mówiąc, wychowasz sobie naprawdę wartościową i zauroczoną w Tobie kobietę.


sejfik.com

3 thoughts on “Jak poderwać nieśmiałą, zamkniętą w sobie czy religijną dziewczynę?

    1. Dzięki za miłe słowa i konstruktywną krytykę;) Pewnie będę sukcesywnie poprawiał wygląd i funkcjonalność strony, ale skupiam się na razie na samej treści. Bardzo się cieszę, że przypadło ci do gustu co piszę, a mam też nadzieję że na czytaniu samym nie poprzestaniecie i będziecie też wdrażać to w życie;) Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi