Jak zrozumieć kobietę? Jej seksualność oraz potrzeby emocjonalne.

Dzisiaj poruszę temat kobiecej seksualności, której istoty, z tego co zdążyłem zauważyć, nie pojmuje we właściwy sposób większość Panów. Na pytanie jak wzbudzać w kobiecie emocje oraz wydobyć z niej tę bardziej niegrzeczną i dziką naturę z pewnością nie jest odpowiedzieć łatwo w kilku zdaniach, ponieważ jest to niezwykle złożony temat, na który już zresztą liczni guru uwodzenie czy trenerzy zwracali uwagę. Pomyślałem, że warto w pigułce zawrzeć również własne przemyślenia na ten temat i nieco naświetlić Ci jest istotne dla kobiet, aby mogły się przed Tobą otworzyć emocjonalnie w bardzo szybki sposób.

Czy kobieta ma tylko jedną osobowość?

Interesujące jest to, że wśród wielu mężczyzn panuje silne przekonanie o tym, że dziewczyny są albo nieskazitelnie dobre, albo do szpiku złe. Asia jest prawdziwym aniołkiem, o dobrym wrażliwym serduszku, które nigdy by nikogo nie skrzywdziło, a Basia jest wyuzdaną, puszczalską szmatą, która tylko wykorzystuje facetów – fizycznie i finansowo. Nie ma żadnych odcieni szarości. Jest tylko białe i czarne.

Czy jest to prawda? Sam pomyśl. Tak naprawdę każdy z nas jest zupełnie inną osobą w różnych kontekstach i sytuacjach życia codziennego. Inaczej zachowujesz się przy mamie czy babci, a zupełnie inaczej na imprezie u dobrego kolegi czy na randce z dziewczyną. Jeszcze inną maskę założysz na siebie w pracy, podczas spotkania z szefem czy nawet siedząc na kanapie oglądając program „Rolnik szuka żony”…No dobra, mam nadzieję, że tego ostatniego akurat nie robisz, ale sam chyba zauważasz, że nie da się przy dwóch różnych sytuacjach czy osobach zachowywać się w ten sam sposób.

Dlaczego więc dziewczyna przy osobie, która jest dla niej obojętna albo wręcz odpychająca ma pokazywać te same cechy osobowości czy model przekonań co przy kimś w kim jest bez pamięci zauroczona?

Ocenienie z góry czy dana kobieta jest cichutką, romantyczną myszką czy wyzwoloną „suką” może przerosnąć niejednego faceta. Przede wszystkim na samym początku najczęściej jest ona nieufna i woli z dystansem podchodzić do znajomości z nowym mężczyzną aniżeli eksponować swoją nieco bardziej skrytą naturę. Nie wie jeszcze czy jesteś po prostu odpowiednią osobą, przy której będzie mogła poczuć się zaakceptowana i komfortowo rozmawiać na pewne tematy. Dlatego na tym etapie znajomości kobieta bardzo chętnie będzie „testować” Ciebie. Będzie chciała się najpierw upewnić czy jesteś taki, na jakiego się kreujesz, czy jesteś odpowiednio dojrzały albo seksualnie pewny siebie, by mogła się przy Tobie otworzyć ze swoimi skrytymi fantazjami oraz potrzebami… Dopiero, gdy przejdziesz te wszystkie „testy” z jej strony i POCZUJE wewnętrznie, że jesteś tą właściwą osobą, to pozwoli Ci się poznać z zupełnie innej, być może całkiem zaskakującej Ciebie strony.

Jakie obawy ma kobieta na początku relacji?

Na początku kobieta jeżeli zapytasz ją o przekonania, odpowie Ci w sposób możliwie jak najbardziej „dyplomatyczny” i ogólnikowy. Usłyszysz głównie lekko banalne sformułowania, zestaw przekonań, które wyniosła z domu, gazet czy koleżanek. Na 99% nie usłyszysz, że uwielbia seks, potrzebuje zadziornego faceta czy, że miała już spore doświadczenie seksualne. Nie będzie chciała wzbudzić w Tobie wrażenia, że jest „puszczalska”, czy, że również ma niegrzeczne myśli w czasie dnia. Wszystko jednak do czasu, gdy poczuje, że przy Tobie może być sobą, że rozumiesz jako facet jej potrzeby, nie jesteś jednym z kolesi, którzy nazywają inne dziewczyny kurwami, tylko dlatego, że przespały się z kimś po imprezie. Ze zdziwieniem odkryjesz wtedy, że twierdzenia „nie uprawiam seksu przed ślubem” czy „to za wcześnie”, o których wspominała wcześniej bardzo szybko potrafią odejść w zapomnienie…

Więcej o tym w artykule Czy kobiety nie lubią seksu?

woeioeeOgólnie kobiety uwielbiają facetów, którzy wiedzą do czego dążą, mają określony cel i potrafiących wyrażać swoje pragnienia. Widząc takiego mężczyznę dziewczyna o wiele chętniej wejdzie z nim w głębszą relację niż z miłym, nieśmiałym albo mało zdecydowanym we flircie facetem przy którym będzie musiała wejść w rolę tej ułożonej i grzecznej, aby nie narazić się na ocenę z jego strony. Niestety, prawda jest taka, że ludzie bardzo chętnie przypinają innym łatki. Dziewczyna, dla której przecież opinia otoczenia jest niezwykle ważna, widząc w Tobie jednego z tych facetów, którzy nie są zbyt obeznani w relacjach damsko-męskich, z pewnością będzie skrywać swoją wyzwoloną i bardziej seksualną stronę. Z pewnością nie jest to pożądana sytuacja, jeżeli akurat liczyłeś na fajny wieczór u niej w domu…

Ogólnie rzecz biorąc. Jeżeli okażesz się dla kobiety kimś naprawdę wyjątkowym, uzna Cię za kogoś na kogo czekała całe swoje życie, to bardzo chętnie nagnie swoje zasady czy przekonania np. na temat seksu czy sposoby zachowania dla Ciebie. Nie stanie się to jednak ot tak…

Na szczęście wcale to nie oznacza, że trzeba długie miesiące chodzić za rękę z dziewczyną na spacery po parku, zadowalać się buziakami w policzek i czekać cierpliwie na to, aż ona sama pozwoli Ci się dotknąć w kolano. 😉 Jest to zachowanie godne dzieci w podstawówce, jakiego powinieneś się naturalnie wystrzegać w relacjach z kobietami.

Jak sprawić aby kobieta była przy Tobie sobą?

Musisz przede wszystkim mieć i szybko pokazać dziewczynie cechy atrakcyjne dla niej w kontekście Ciebie jako partnera na związek albo seksualną relację, a nie jako miłego przyjaciela do zwierzeń. Warto byś rozwinął w sobie pewność siebie, cechy przywódcze, zdecydowanie, umiejętność emocjonalnej rozmowy. ( więcej o atrakcyjnych cechach męskich tutaj ) Zminimalizujesz dzięki temu ryzyko, że trafisz w umyśle kobiety do szufladki „przyjaciel”, ponieważ będziesz wzbudzał w niej odpowiedni, „męski” zestaw emocji i łatwiej będzie podążać za Tobą oraz kierunkiem waszej relacji, który narzuciłeś.

Prowadząc rozmowę w nudny i przewidywalny sposób, poruszając miałkie tematy jej pracy, szkoły, czy obecnej sytuacji związanej z Trybunałem Konstytucyjnym przez długi czas, ryzykujesz trafieniem w jej umyśle do szufladki pod tytułem „przyjaciel”. Powinieneś skupić się na tematach związanych z relacjami, duchowością, różnicami pomiędzy kobietami, a mężczyznami, a także rozwijać seksualne napięcie poprzeć dotyk, oraz dwuznaczności, droczenie się. Dzięki temu pokażesz dziewczynie, że może ona z Tobą rozmawiać otwarcie, bez lęku o to, że uznasz ją za erotomankę czy nie zrozumiesz jej kobiecości.

Wbrew pozorom bardzo niewielki wpływ ma na budowę właściwego nastawienia i emocji kobiety imponujące konto bankowe, władza czy nieziemski wygląd. To pomaga, ale bez umiejętności w zakresie relacji damsko-męskich, wzbudzania odpowiedniego stanu u dziewczyny bardzo rzadko udaje się osiągnąć sukces, ponieważ kupa forsy czy wygląd modela nie zawsze wystarczy do tego, aby ona poczuła się szczęśliwa i otwarta emocjonalnie przy facecie… Dowodem na to jest fakt, że tak wiele kobiet mających „ustawionych” mężów czy partnerów, szuka na boku kochanków, z którymi te emocje mogłyby przeżyć.

W następnym artykule opowiem o tym jak kobiety podchodzą do seksu. Czy jest dla nich naprawdę złem koniecznym, czy również czerpią z tego przyjemność jak my.

You May Also Like

3 thoughts on “Jak zrozumieć kobietę? Jej seksualność oraz potrzeby emocjonalne.

  1. Wow, dobry artykuł, konkret. Dzieki Kuba za to co robisz, dużo fajnych treści już wyczytałem na tym blogu

  2. Co za bzdury. Laskom to tylko kasa jest potrzebna, bez tego możesz sie prdukować kilka lat a i tak nic z tego nie będzie panowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi