O czym rozmawiać z dziewczyną na randce? 4 sposoby na drętwą ciszę.

 

Bardzo często przychodzi taki moment, szczególnie przed randką, kawą czy spacerem z naprawdę atrakcyjną dziewczyną, na której nam zwyczajnie zależy, że głowę zaczyna nam zaprzątać pytania „Jak podtrzymać rozmowę z nowo poznaną dziewczyną, czy też w jaki sposób uniknąć tej osławionej i niechcianej „niezręcznej ciszy”. Zamiast cieszyć się samym spotkaniem, doskonała możliwością na poznanie fantastycznej osoby, myśli skupiamy tylko na analizowaniu i planowaniu słowo po słowie naszej rozmowy, aby pokazać się z jak najlepszej oraz atrakcyjnej strony przed nią.

Niestety, przygotowywanie się w taki właśnie sposób do naszego spotkania powoduje tylko, że nakładamy na siebie jeszcze większą presję i często w trakcie randki zachowujemy się nienaturalnie oraz widać po nas duże zdenerwowanie. Z pewnością nie wpływa to korzystnie na to jak odbiera nas druga osoba. Co więc zrobić, aby przed Twoim wymarzonym spotkaniem, o które przecież musiałeś się zapewne chwilę postarać, móc się po prostu wyluzować, a jednocześnie czuć, że jesteś do niego przygotowany w odpowiedni sposób?

O czym rozmawiać z dziewczyną na randce?

Mógłbyś pomyśleć, że pewnie warto wyuczyć się 50 rutyn, tak ze dwadzieścia śmiesznych historyjek i około tuzina seksualnych Cold Readingów i dopiero wtedy poczujesz się pewny siebie i przygotowany na wszystko. Cóż, jeżeli pisałbyś egzamin z uwodzenia na maturze (niegłupi pomysł, na pewno by się przydał ;), to pewnie dobrze by było się obkuć tekstami. Jeżeli jednak mówimy o działaniu w praktyce, a nie teorii to uważam, że przyswajanie przed spotkaniem ogromu, nawet najlepszego materiału jest pozbawione sensu.

Czy warto uczyć się na pamięć gotowych tekstów na podryw?

Tak naprawdę to i tak nie zapamiętasz 75% z tych błyskotliwych powiedzonek czy historyjek, a jedyne co, to zrobisz sobie wielki bałagan w głowie, przez co w kluczowych momentach podczas spotkania zabraknie Ci przysłowiowego języka w gębie. Zaczniesz skupiać się trakcie rozmowy na szukaniu w głowie zdania czy rutyny doskonale pasujących do kontekstu, a przestaniesz po prostu BYĆ obecny przy kobiecie. Rozgardiasz i ciągłe analizowanie bieżącej sytuacji sprawi, że nie będziesz w stanie nadążać za tym co mówi kobieta, stracisz szansę na reagowanie na to co ona do Ciebie mówi, ciężko Ci będzie pokazać się jako wartościowy, słuchający drugą osobę rozmówca.

Rozmowa to akcja i reakcja na słowa drugiej strony, a nie partia szachów, którą rozgrywasz sobie we własnej głowie, w swoim świecie, w którym zgromadziłeś mnóstwo treści, ale nie jesteś jej w stanie kobiecie przekazać.

Także zamiast skupiać się cały czas na kwestii o czym rozmawiać z dziewczyną na spotkaniu, postaraj się wsłuchać, ale tak naprawdę mocno, w to co mówi do Ciebie kobieta. Wiem, wiem, czasem jest ciężko słuchać niekończący się monolog kobiet, szczególnie wtedy, gdy zaczyna ona mówić o czymś co interesuje nas równie mocno, jak co zjadła dziś na śniadanie Anna Lewandowska. Warto się jednak zmusić i stać się dla kobiet ciekawym rozmówcą (czyli w większości słuchaczem), bowiem dzięki temu znacznie ułatwimy sobie konwersacje i będziemy mogli po prostu czerpać tematy do rozmowy z tego co chwile wcześniej usłyszeliśmy z ust dziewczyny.

Już spieszę mówić jak to dokładnie robić…

jak zagadać do dziewczyny
jak zagadać i potem prowadzić rozmowę z dziewczyną?

 

Jak znajdować tematy do rozmowy z dziewczyną?

Jest jedna całkiem dobra technika, dzięki której nie będziesz już musiał zastanawiać się cały czas o czym rozmawiać z kobietą na randce. Chodzi o rozwijanie konwersacji za pomocą wyszukiwania w wypowiedzianych przez dziewczynę zdaniach słów kluczowych, następnie skojarzeń, które Ci się nasunęły względem nich. Po prostu wyłapujesz jedno słówko, z którym masz jakieś skojarzenie czy nasunęła Ci się dzień temu jakaś Twoja historia i na bazie tego budujesz swoją wypowiedź.

Weźmy prosty przykład, żeby dokładnie zobaczyć o co chodzi. Powiedzmy, że w usłyszanym zdaniu Twoją uwagę przykuwa słowo „kino”. Dzięki skojarzeniu od razu możesz na podstawie tego jednego wyrazu zbudować swoją następną wypowiedź, czy to przytaczając jakąś historię związaną z kinem, Twoim ulubionym filmem, aktorem, opowiedzieć na czym byłeś ostatnio, czy lubisz tam chodzić, jaki gatunek najbardziej lubisz… i tak dalej i tak dalej.

Można wymieniać w nieskończoność ile tematów do kontynuowania rozmowy można wyciągnąć z niby głupiego i nieistotnego słówka, zamiast po prostu bezrefleksyjnie po wysłuchaniu dziewczyny przytaknąć i nie odnieść się w ogóle do tego co przed chwilą powiedziała, bo akurat w głowie zajmowałeś się przypominaniem sobie tekstów na następne pięć minut spotkania…

Jak sprawić, aby wyłapywanie tego typu słówek z całego kontekstu wypowiedzi kobiety nie sprawiało nam wielkiej trudności?

Tutaj przechodzimy do następnego sposobu na prowadzenie płynnej oraz interesującej konwersacji z kobietą…

Jeżeli nie wiesz o czym rozmawiać z dziewczyną oraz w jaki sposób nie mieć kłopotów z wynajdywaniem coraz to nowych tematów do rozmowy to jednym z najbardziej skutecznych i przede wszystkim podchodzących całościowo do problemu sposobów jest… czytanie książek.

Dokładnie. Czytając dużą ilość ciekawych oraz wartościowych książek czy gazet (niestety nie mam tu na myśli Przeglądu Sportowego czy CKM’a ;), po pewnym czasie w naturalny oraz trwały sposób staniesz się osobą o zdecydowanie szerszych horyzontach i zwyczajnie ciekawszym rozmówcą dla każdej nowo poznanej kobiety. Nie będziesz miał powodu obawiać się przed każdym spotkaniem czy randką o to, że nie będziesz miał nic ciekawego do opowiedzenia czy w trakcie nastąpi przenikliwa i kłopotliwa cisza między Tobą, a dziewczyną.

Czytanie czegokolwiek, a już w szczególności pełnej wartościowej wiedzy publikacji nie jest dziś popularnym sposobem spędzania czasu. Warto jednak zamiast godzinki siedzenia na Facebooku czy gapienia się w telewizor, wykorzystać ten czas na przeczytanie np. poradnika na temat Twojego hobby, fajnej biografii znanej osoby, materiałów o zarabianiu pieniędzy lub psychologii. Nawet niech to będzie fajny kryminał czy powieść przygodowa. Przyswojenie tej wiedzy oraz ciekawych historii innych ludzi da Ci nie tylko wiedzę czy łatwość w prowadzeniu interesującej rozmowy, ale z czasem również może niezwykle korzystnie wpłynąć na to ile zarabiasz, na większą satysfakcję z życia czy Twoje relacje.

O czym rozmawiać z dziewczyną? Kwalifikuj ją.

Co jeszcze można zrobić, aby rozmowa nie utknęła nagle w martwym punkcie? Bardzo dobrym sposobem na rozwinięcie ciekawego tematu jest kwalifikowanie dziewczyny, innymi słowy sprawdzenie, czy jest dla nas odpowiednią osobą, z którą chcielibyśmy po prostu spędzać czas w przyszłości, czy może jednak jej jedynym atrybutem jest nieprzeciętna uroda i dobrze zbudowane ciało.

Warto zadać dziewczynie od czasu do czasu pytanie o to czy ma jakieś specjalne umiejętności, którymi może się pochwalić (wiem o czym pomyślałeś łobuzie;) czy interesujące hobby poza swoja pracą czy studiami. Warto przecież wiedzieć, szczególnie jeżeli rozpatrujesz dziewczynę pod katem poważniejszej relacji, czy jest ona ambitna, czy ma jakieś cele w życiu, czy będzie potrafiła w jakikolwiek sposób zająć się domem czy ewentualnie dziećmi w późniejszej perspektywie.

Jak rozmowa zejdzie na temat kulinariów, nie ma nic złego w spytaniu się dziewczyny czy lubi gotować, czy potrafił zrobić coś dobrego do jedzenia. Może akurat wiąże przyszłość, bo jest to jej wielka pasja i będziesz miał świetny temat do rozmowy, którym ona będzie żywo zainteresowana?

Zapytaj czy uprawia jakiś sport, chodzi na siłownię, fitness, czy lubi wycieczki po górach, rowery… Poznaj ją. Warto pytać się o takie rzeczy, choć oczywiście znać trzeba tez w tym umiar, tak aby rozmowa nie zamieniała się w przeprowadzanie przez Ciebie nudnego wywiadu. Pamiętaj, aby wraz z tymi pytaniami odnosić się też do siebie, do jakiś swoich doświadczeń czy pasji. Doskonale by było, abyś opowiedział o nich w emocjonalny oraz intrygujący sposób. Dzięki temu konwersacja nie będzie drętwa, prowadzona jednostronnie, tylko sprawi, że poznacie się ze sobą lepiej.

Testując kobiety ma jeszcze jedną wielką zaletę. Robiąc to zachęcasz dziewczynę do inwestowania w waszą znajomość i dania czegoś od siebie, pozwala również jej się wykazać przed Tobą. Dajesz jej szansę do zaimponowania Tobie swoimi umiejętnościami czy cechami charakteru co, sam przyznasz chyba, ustawia cała rozmowę w bardzo dobrym dla Ciebie kontekście.

Ogólnie przyjęło się, że to kobietom faceci maja imponować, pokazywać się z jak najlepszej strony i przekonywać do siebie. Tymczasem w całkiem zaskakujący sposób Ty odwracasz te role i pozwalasz jej na powiedzenie czegoś ciekawego o sobie, zamiast samemu się produkować i skakać dookoła niej jak wołający o uwagę piesek przez całe wasze spotkanie.

Jak uniknąć drętwej ciszy na randce z dziewczyną?

Warto wspomnieć przede wszystkim o ty, że cisza w rozmowie nie zawsze jest czymś czego trzeba się obawiać i unikać za wszelką cenę, na siłę. Paniczne unikanie ciszy w trakcie rozmowy, a przy Tym okazywanie jeszcze zdenerwowania czy dyskomfortu z powodu minuty czy dwóch nie wypełnionych jakąś treścią, nie jest zbyt atrakcyjne i wiele potrafi powiedzieć kobiecie na temat Twojej pewności siebie czy nawet desperacji.

jak uwodzić kobiety, jak być atrakcyjnym dla kobiet
Jak być atrakcyjnym dla kobiet?

Zamiast gadać coś kompletnie bez sensu, byle tylko jakkolwiek zapełnić ciszę, lepiej naprawdę czasami po prostu na chwilkę zamilknąć, zebrać myśli, spojrzeć na dziewczynę, poszukać między wami kontaktu wzrokowego, uśmiechnąć się w zrelaksowany sposób. Pokażesz tym samym, że nie jest dla Ciebie żadnym problemem zamknięcie się na chwilę i nie masz w sobie ciśnienia na bycie supermenem, który zawsze musi mieć super ripostę czy odjechana historię do powiedzenia. Rozumiesz po prostu, że nie musisz przez całą rozmowę imponować dziewczynie i stawać się w bezmyślną katarynkę, która w nerwowy sposób ucieka od ciszy w rozmowie.

Takie podejście jest niezwykle zdrowe i wpływa na zdjęcie z Ciebie presji w trakcie rozmowy, którą z reguły sobie nakładasz niepotrzebnie. Przy okazji ponownie dajesz też okazję do wykazania się kobiecie. Dlaczego cały czas to Ty masz się przejmować tematami do rozmowy, skoro konwersacja to z reguły rzecz prowadzona przez dwie, a nie jedną osobę? Jeżeli zauważysz, ze dziewczyna sama stara się reagować szybko na chwile bez treści z twojej strony, również angażuje się w wymyślanie tematów, zadaje Ci pytania, to masz również niezłe potwierdzenie zainteresowania z jej strony. Choćby i z tego powodu warto czasami się przymknąć…

Rozumiem jednak, że czasami i takiej ciszy może być za dużo. Zaczyna być po pewnym czasie niezręcznie, sama kobieta może się poczuć zwyczajnie niekomfortowo w Twoim towarzystwie jeżeli zbyt często będzie się taka chwila przytrafiać. Dlatego zawsze warto być przygotowanym jeżeli chodzi przełamywanie drętwej ciszy i zaopatrzenie się w…

Ciekawe tematy do rozmowy z dziewczyną

Najlepszym sposobem na radzenie sobie z taką sytuacją to wymyślenie przed spotkaniem dwóch góra trzech w miarę uniwersalnych tematów do rozmowy. Dlaczego tylko trzech? Z powodów dla których pisałem parę akapitów wcześniej. Zwyczajnie nie warto zaśmiecać sobie głowy olbrzymią ilością tekstów czy anegdot, a poza tym czy tak naprawdę potrzeba tych tematów więcej? Na godzinne spotkanie zupełnie wystarczą takie 2-3 awaryjne punkty zaczepienia. Kiedy kompletnie nie masz pomysłu czy żadnego skojarzenia, nie widzisz w waszym otoczeniu niczego wartego skomentowania, to w takiej sytuacji przygotowany wcześniej temat będzie doskonałym kołem ratunkowym.

Co ważne, dobrze by było abyś wraz z interesującym tematem do rozmowy, przygotował również jakieś dwa-trzy pytania do kobiety w jego kontekście, ewentualnie dwa zagadnienia z nim związane, które będzie można dalej rozwinąć.

Może to być jakaś historia czy anegdota, może być zapytanie się dziewczyny o opinię czy o to jak sama postrzega pewne rzeczy, o których powiedziałeś… Warto mniej więcej przygotować sobie taki schemat i w razie czego, po prostu użyć w czasie rozmowy, gdyby utknęła ona zbyt długo w martwym punkcie. Będziesz miał komfort psychiczny, że masz przygotowany plan awaryjny na taką sytuację i nie będziesz musiał panikować.

Najlepsze tematy do rozmowy to z całą pewnością rzeczy dalekie od codzienności i negatywnych spraw. Warto porozmawiać o dzieciństwie, ogólnie o relacjach damsko-męskich, jak postrzegamy pewne rzeczy, opowiedzieć o związkach z jakimi się stykałeś (z tym, ze raczej lepiej omijać tematy związane z Twoją byłą czy rozpadłym małżeństwem).

Co interesujące okazuje się, przynajmniej w moim doświadczeniu, że bardzo fajnym tematem jest również wróżbiarstwo, horoskopy, magia. Jest to świeże, intrygujące i niecodzienne, dziewczyny naprawdę lubią posłuchać ciekawostek czy pośmiać się z wróżb czy horoskopów zamieszczanych w gazetkach. Można poruszyć temat z przymrużeniem oka, jak i również podejść do niego nieco poważniej, szczególnie jeśli masz jakąś wiedzę na ten temat.

Poza tym wszelkie kwestie związane z celebrytami, rozwojem osobistym , treningiem sportowym, jedzeniem, podróżami… Są to doskonałe tematy do budowania głębszej relacji z kobietą na spotkaniu.

Po więcej tematów do rozmowy i sposobów na prowadzenie rozmowy odsyłam do lektury „Jak uwodzić w internecie”.

Sposoby na prowadzenie rozmowy z kobietą na randce

Podsumowując, oto 4 techniki, które pomogą Tobie wprowadzeniu atrakcyjnej oraz płynnej rozmowy z kobietą:

  1. Technika skojarzeń. Wyszukiwaj słówka kluczowe w wypowiedzi kobiety, a następnie buduj na nich np. nowy temat do rozmowy, wprowadź swoją historię czy opowiedz swoje doświadczenia albo refleksje na dany temat.
  2. Czytaj dużo książek czy wartościowych artykułów i materiałów, dzięki którym staniesz się po prostu osobą bardziej oczytaną, posiadającą wszechstronną wiedzę na różne tematy, które będziesz mógł wykorzystywać w trakcie konwersacji z kobietami.
  3. Kwalifikuj kobietę w trakcie rozmowy. Dawaj jej szansę na pokazanie się przed tobą z dobrej strony poprzez pytanie się jej o mocne strony, interesujące hobby, skłanianie do opowiedzenia czegoś o sobie.
  4. Przygotuj sobie przed randką czy spotkaniem z kobietą dwa czy trzy uniwersalne tematy do rozmowy, które mógłbyś poruszyć w momencie, gdy konwersacja lekko „siądzie” i nastąpi zbyt długa „niezręczna cisza”. Będziesz czuł znacznie większy komfort w czasie spotkania wiedząc, że na wypadek takiej sytuacji jesteś dobrze przygotowany i wiesz jak z niej wybrnąć.

Poza tym pamiętaj. Niezręczna cisza w rozmowie nie zawsze jest czymś złym. Czasami dobrze jest po prostu pokazać kobiecie, że czujesz się w jej towarzystwie swobodnie i na tyle pewnie, że nie musisz tego udowadniać poprzez nieustanne gadanie i zabawianie jej. Doskonale rozumiesz bowiem, że nie jesteś jakimś clownem czy zdesperowanym kolesiem, który stale szuka uwagi i potwierdzania swojej pozycji u kobiety.

W trakcie takiej ciszy możesz spróbować podziałać dotykiem, gestami niewerbalnymi, spojrzeć głębiej w oczy dziewczyny, lekko się uśmiechnąć i poczekać na to, aż ona doda coś od siebie do rozmowy. Zwyczajnie sprawdzić poziom jej zainteresowania, przekonać się czy jej samej choć trochę zależy na pokazaniu się przed Tobą z dobrej strony.

To dziś na tyle. Zapraszam do lektury artykułów na blogu i śledzenia strony na Fanpage’u oraz zapisania się na mój newsletter, gdzie podaje dodatkowe, jeszcze bardziej interesujące i przydatne informacje na temat uwodzenia.

 

 


E-mail:

Imię:

Nazwisko:

Zgadzam się z Polityką Prywatności


You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi